tejpy24

Časopis Umění fyzioterapie – č. 12 – Skolióza

Zlevněný produkt Časopis Umění fyzioterapie - č. od dodavatele se skvělou pověstí Tejpy.cz můžete najít právě teď v nabídce za outletovou cenu! Nabídka již od 290 Kč.
EAN: 9772464678194
Časopis Umění fyzioterapie - č. 12 - Skolióza
Přejít do obchodu
Značka: Tejpy.cz
290
Celý popis

S dětskými i dospělými pacienty s diagnózou skoliózy se setká každý fyzioterapeut. Diagnostika a terapie má svá specifika a uvnitř časopisu se o různých přístupech ke skoliózám dočtete.
Téma skolióz je jasně mezioborové. Když posloucháte diskuzi ortopedů, protetiků a fyzioterapeutů, cítíte, jak zásadní je pro práci se skoliózou způsob myšlení. Struktura a funkce. Jedno ovlivňuje druhé. Zajímá nás víc popis struktury nebo popis funkcí, tedy vlastních originálních a individuálních schopností dítěte či dospělého? Fyzioterapie, trupové ortézy nebo operativa? Pro co se rozhodnout a kdy? Téma potřebuje diskuzi, zvláště pak mezi fyzioterapeuty a ortopedy.

Umění fyzioterapie je vždy mezioborové, snažíme se podat ucelený pohled na danou problematiku. Zveme významné osobnosti, které mají bohaté klinické zkušenosti a je na vás čtenářích, k jakému z uvedených přístupů se přikloníte. Jsme velmi vděční za toto číslo. Vážíme si každého autora, díky nim Umění fyzioterapie získává formu, jakou má a stává se velkou pomocí pro ostatní kolegy a kolegyně, nejen z oboru fyzioterapie.

Obsah čísla:

Život s idiopatickou skoliózou aneb ze symetrie do asymetrie a zpět
PhDr. Iveta Pallová Ph.D.

Diagnostika a konzervativní terapie skolióz s využitím principů konceptu DNS
Mgr. Magdaléna Lepšíková

Dětská idiopatická skolióza – operační léčba a související fyzioterapie
Prof. MUDr. Martin Repko, Ph.D., Bc. A. Blažková, Mgr. Bc. T. Kuchařová

Využití PNF konceptu v rámci terapie sekundární skoliózy funkční etiologie
PhDr. Michaela Prokešová, Ph.D.

Skolióza a nohy, nohy a skolióza
Mgr. Veronika Kristková

Význam senzorických funkcí u adolescentní idiopatické skoliózy
Mgr. Tomáš Zemánek


Ing. Pavel Černý, Ph.D.